04 czerwca 2021

Zasady kręgu

Energia kręgu ma to do siebie, że tworzy bardzo bezpieczną, a jednocześnie wspierającą przestrzeń. Wszystko zadziewa się w tempie przyspieszonym, bo energie się łączą i do wszystkich uczestników płynie dużo większy strumień informacji. Dzięki temu praca jest bardzo skuteczna i efektywna, a większość rzeczy po prostu dzieje się sama. Umysł może nie ogarniać w jaki sposób, ale wiem już z doświadczenia, że tak po prostu jest. Tak działają energie, a ja jestem z nimi w bardzo bliskich relacjach, dlatego mnie wspierają. Dzięki temu, ja mogę wspierać Was.

 

Krąg ma też to do siebie, że nie ma tam lepszych i gorszych. Nie ma nauczyciela i jego uczniów. Wszyscy są sobie równi i każdy ma do przekazania jakąś wartość pozostałym uczestnikom kręgu. Dlatego tak ważne jest w nim szczere dzielenie się swoimi doświadczeniami. To duże wyzwanie, ale jednocześnie bardzo uwalniające. Będąc w przestrzeni kręgu wszyscy trzymamy się ręce i nie pozwalamy upaść osobie, która jest obok. Pomagamy sobie wyjść z miejsca, w którym niekoniecznie chcemy tkwić, ale sami nie wiemy jeszcze jak to zrobić.

 

Krąg WIE i krąg to po prostu ROBI. Tak to działa.

 

Żebyś mógł się poczuć w mojej przestrzeni swobodnie i bezpiecznie, zapoznaj się z zasadami jakie stosuję zwołując i prowadząc krąg.

 

 

 1. Wchodząc do kręgu, zasiadasz w czystej i bezpiecznej energetycznie przestrzeni. Przyjdź punktualnie, szanując czas pozostałych uczestników.

 2. Jesteś dla mnie kimś szczególnym, ważnym i cennym.

 3. Krąg zaczynam od powitania uczestników i otwarcia przestrzeni.

 4. Wypowiadamy swoje intencje na wspólną podróż.

 5. Śpiewem zapraszamy do naszej przestrzeni wspierające energie.

 6. Krótko opowiadam o temacie, wokół którego będzie się odbywał krąg.

 7. Dzielimy się tym co dla nas ważne, trudne, bolesne, radosne, żywe.

 8. Osoba, która trzyma w ręku „gadający przedmiot” – ma głos. Nikt jej nie przerywa, nie ocenia, nie radzi, nie krytykuje. Reszta uczestników aktywnie słucha, wspierając swoją energią osobę, która dzieli się sobą. Staraj się nie przerywać kręgu wychodzeniem do toalety.

 9. Mając na względzie innych uczestników, nie rozwlekaj w nieskończoność swojej wypowiedzi 😉

 10. Mów tylko o sobie i o swoich uczuciach.

 11. Nie opowiadaj o innych ludziach, czy sytuacji politycznej.

 12. To, co usłyszysz w kręgu, musi w nim pozostać. Nie opowiadaj osobom postronnym o historiach pozostałych uczestników.

 13. To czas DLA CIEBIE, więc skup się na tym, co na ten moment jest najważniejsze.

 14. Krąg zakończę zebraniem mądrości, które pojawią się podczas spotkania oraz zamknięciem przestrzeni.

 

Jeśli te zasady są z Tobą spójne, zadbaj proszę o to, by ich przestrzegać. To ważne byśmy wszyscy czuli, że jesteśmy we wspierającej przestrzeni, z ludźmi, którym możemy zaufać.

 

Śpiewająca z Wielorybami

 

Anna Sernawit

 

tel. 501 257 897

mail: obrazyintuicyjne@wp.pl